Ринок землі потребує легалізації, а не відкриття — думка

Ринок землі потребує легалізації, а не відкриття — думка
В Україні необхідна легалізація ринку землі, оскільки він існує в тіні вже більше 25 років.
Таку думку висловила співголова Комітету з питань агропродовольчого бізнесу Владислава Магалецька, під час круглого столу «Земельне віче», повідомляє кореспондент Latifundist.com.
«Ринок землі в Україні існує вже більше 25 років. Питання полягає саме в його легалізації та можливості зробити ринок землі прозорим, ефективним і прибутковим для аграрія, який володіє паєм або земельною ділянкою. Коли існує тіньовий ринок, який діє за правилами кешу, невиплатами кешу, незахищеності з точки зору аграрія, для України це ненормально», — розповіла Владислава Магалецька.
Вона додала, що в питанні створення ринку землі необхідно орієнтуватися на ту ситуацію, яка вже склалася в Україні. У країні є структура агрохолдингів і фермерів.
«Аграрії, які хочуть працювати на землі, повинні мати право її придбати. Але потрібно враховувати, що зараз значна частина аграріїв хочуть продати землю. Слід враховувати досвід найближчих західних країн. Зокрема, в Польщі функціонує ринок, де право купувати землю мають також іноземні інвестори», — прокоментувала Владислава Магалецька.