Озвучено два варіанти голосування за проект закону про вільний ринок землі 2178-10

Озвучено два варіанти голосування за проект закону про вільний ринок землі 2178-10

Законопроект про ринок землі 2178-10  може бути проголосований за двома сценаріями. 

Про це повідомив активіст земельної реформи, радника прем’єр-міністра Олексія Мушака, передає AgroPolit.com.

За його словами, сам текст документу складається з 6 сторінок. 70% закону це внесення змін до 130 статті Земельного кодексу. До другого читання подано 4018 поправок на 2583 сторінках. Більше 2000 правок в тій чи іншій мірі стосуються питання референдуму. Саме слово «референдум»  зустрічається 4 178 раз більше ніж будь-яке інше слово.

Є два варіанти розгляду законопроекту, каже Мушак. «Або по повній процедурі, що займе порядку 2 місяців і слово референдум прозвучить більше 4000 разів. Другий варіант — це з використанням 119 та 45 статті Регламенту ВР. Сам розгляд займе до 3 годин», – повідомив Олексій Мушак.

Як повідомляє радник прем’єр-міністра, процедурно скороченого голосування виглядатиме наступний чином.

Наразі правки об’єднані в 9 блоків, в кожному з яких підтримано системну правку. На комітеті пішли наступним шляхом, умовно якщо прийнято правку що обмеження 10 тис. га, то всі інші правки по цій темі відхиляються. Те саме щодо референдуму, якщо він стосується лише іноземців, то всі інші варіанти відхиляються. Те саме можна по регламенту повторити в сесійному залі. Спочатку на Погоджувальній раді приймається рішення про розгляд цього закону по 119 статті. Оскільки СН має більше 226 голосів, то для цього рішення не потрібно погодження інших фракцій. Далі за це рішення має проголосувати лише 150 депутатів в сесійному залу, бо це процедурне рішення. Після цього 9 основних правок мають бути підтримані 226 голосами ЗА. Всі інші правки згідно 45 статті Регламенту ВР вважаються вже розглянутими та відхиленими. Далі залишається розглянути ще 46 інших правок, якими пропонують змінити норми, що виходять за межі законопроекту. Після цього законопроект голосується 226 голосами ЗА в другому читанні та в цілому», – повідомив радник прем’єр-міністра..

Олексій Мушак пояснив, що аналогічний сценарій голосування вже застосовувався в Раді і раніше.

Окремо варто сказати, що є практика використанням парламентом цих норм. Так Рада 8-го скликання закон «Про ринок електричної енергії» приймала використовуючи 119 та 45 статтю Регламенту. Також Рада 9-го скликання також по факту вже  використовувала ці норми при розгляді законопроекту 2047-д «про майданчики Яценка».  Хоча варто зазначити, що тоді це було консенсусне понятійне рішення», – наголошує Мушак.